
Съществува естествен начин за контролиране на апетита

Британски учени са открили вещество, което по естествен път ограничава апетита за вредни храни.
Специалистите от Манчестърския университет са установили, че хемопресинът, който се синтезира в организма, въздейства на центрове на мозъка, които се активират, когато човек изпитва удоволствие от храна. Клиничните тестове показват, че веществото блокира тези участъци, с което значително намалява чувството на удоволствие от храненето.
Откритието може да доведе до разработването на нови медикаменти за отслабване и контрол на теглото, които няма да имат странични ефекти заради произхода на веществото, поясняват учените.
Източник: Health.bg
Вижте още
- Невероятни, но ефикасни съвети за отслабване
- Доматите са полезни и в борбата с килограмите
- Как умело да контролираме апетита?
- Спортуването при високи температури намалява апетита
- Нов кръвен тест открива по-бързо инфаркт
- Как да свалим високото кръвно без лекарства?
- Какви са най-честите причини за световъртеж?
Няма коментари
Съдържанието в коментарите представя мнението на потребителите на Medicine.bg. То не е проверено от модератор за медицинска или фактологическа точност и не замества консултация със специализирано мецинско лице.
Нагоре към статията
Добави коментар
Коментари, които не са свързани с темата и съдържат неподходящо съдържание, могат да бъдат модерирани или премахнати.