
Болни на диализа сигнализират за проблеми с лекарства
В Асоциацията на пациентите с бъбречни заболявания е постъпил пореден сигнал от болни на хемодиализа в Шумен за сериозни проблеми със скъпоструващите и жизненоважните медикаменти в техния център.
„В жалбата, подписана от 16 болни, са описани множество нарушения в разпределението на лекарствата, лошото отношението на част от персонала, остарялата техника и автопарк, както и много други проблеми, съпътстващи тяхното ежедневие." - посочва АПБЗ.
Пациентската организация ще сигнализира министъра на здравеопазването д-р Нанев, както и другите компетентни органи.
Източник: Health.bg
Вижте още
- Лекарските протести продължават
- Здравната вноска няма да се увеличава
- Затлъстелият корем увеличава риска от бъбречни болести
- Тревожно нараства броят на болните от ХОББ у нас
- Учени разкриха тайната на "йо-йо" ефекта
- Агенцията по лекарствата блокира медикамент за гърло
- Изхвърлете белачките - яжте плодовете и зеленчуците с кората
Няма коментари
Съдържанието в коментарите представя мнението на потребителите на Medicine.bg. То не е проверено от модератор за медицинска или фактологическа точност и не замества консултация със специализирано мецинско лице.
Нагоре към статията
Добави коментар
Коментари, които не са свързани с темата и съдържат неподходящо съдържание, могат да бъдат модерирани или премахнати.